بهترین مراکز آموزش تعمیرات موبایل در ایران

معرفی بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل

برای همه ما اتفاق افتاده است که بعد از خرید یک محصول یا شرکت در دوره آموزشی از نتیجه آن رضایت نداشته ایم. این اتفاق زمانی رخ می دهد که درباره دوره مورد نظر تحقیق کافی نکرده ایم یا به واسطه تبلیغات خوش زرق و برق آن فریب خورده ایم. اکنون که شما در حال مطالعه این مقاله هستید به احتمال زیاد قصد شرکت در یک دوره آموزش تعمیرات موبایل دارید. سعی میکنیم بهترین اموزشگاه ها برای یادگیری تعمیرات موبایل را به صورت کامل برای شما مقایسه کنیم تا در نهایت قادر باشید با شرکت در یک دوره کاربردی عمده مطالب مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار موبایل را فرا بگیرید.

اطلاعات نوشته شده از صفخات خود آموزشگاه ها گرفته شده است. سعی کنید با مقایسه امکانات و ویژگی های هر دوره خودتان نتیجه بگیرید که بهترین مرکز آموزش تعمیرات موبایل در ایران کدام است. این مقاله تکمیل نیست و با دریافت اطلاعات بیشتر به زودی کامل می شود.

1- بی اذیت

بی اذیت

اولین آموزشگاهی که به آن می پردازیم موسسه بی اذیت است. آموزش های این آموزشگاه به 2 بخش سخت افزار و نرم افزار از سطح مبتدی تا پیشرفته تقسیم می شود. این موسسه برای جلب اطمینان کاربران خود این امکان را قرار داده که ابتدا با مشاهده فیلمهای دمو از کیفیت محتوای دوره مطمئن شوید و سپس اقدام به خرید کنید.

مدرس دوره و پشتیبانی

اگر در شبکه های مجازی فعالیت داشته باشید متوجه حضور پر رنگ مهندس بی اذیت شده اید. یکی از پردنبال ترین صفحه های تعمیرات متعلق به این مجموعه می باشد که نکات تجربی و مفیدی را به اشتراک می گذارد. برای دریافت پشتیبانی باید هزینه ای جدا نسبت به مبلغ دوره پرداخت کنید. نحوه پشتیبانی این مدرس در واتساپ می باشد.

محتوای دوره

قیمت دوره + نحوه پرداخت

یکی از مزیت های این آموزشگاه برگزاری جشنواره های تخفیفاتی زیاد در طول سال است که علاوه بر آن می توانید هزینه دوره را به صورت قسطی پرداخت کنید. آخرین قیمتی که برای آموزش سخت افزار و نرم افزار این موسسه فنی استعلام گرفته شده مبلغی حدود 6 میلیون تومان بوده است.

2- موبایل آباد

تنوع دوره هایی که توسط این شرکت برگزار می شوند زیاد است. 3 دوره مختلف با عنوان های “ورود سریع به بازار کار” “دوره فشرده” و  “دوره vip” در حال حاضر در حال ارائه می شود که قیمت انها از 3 میلیون تا 25 میلیون تومان متغیر می باشد.

3- کامتک

طبق ادعای آموزشگاه، کامتک با اساتید مجرب، ابزارهای پیشرفته و کار با گوشی های جدید به شما تضمین یادگیری می دهد.

موبایل سلامنحوه برگزاری

برای افرادی که از استان های دیگر به این آموزشگاه مراجعه می کنند امکان برگزاری دوره های فشرده مهیا شده است. طبق گفته اساتید این موسسه حداقل زمان لازم برای جا افتادن مطالب تدریس شده 3 هفته است و کمتر از آن توصیه نمی شود.

بخشی از سرفصل ها

 • روش باز کردن گوشی
 • نحوه عیب یابی گوشی های خاموش
 • آموزش تعمیر گوشی با سولوشن

4- موبایل سلام

لیست آموزشگاه تعمیرات موبایل

موبایل سلام نیز یکی دیگر از آموزشگاه های فعال در استان تهران است که دوره های خود را به طور تخصصی بر روی سخت افزار متمرکز کرده است. اساتید این مجموعه اعتقادی به آموزش مجازی ندارند و کلاسهای آموزشی را به صورت حضوری جلو می برند.

مباحث دوره ، قیمت

دوره نقری ای: مجموعا در 15 جلسه برگزار می شود که پس از پایان دوره مکمل نرم افزار را نیز دریافت می کنید. مبلغ دوره: دو میلیون و هشتصد تومان

دوره طلایی: دوره پیشرفته تر موبایل سلام شامل 15 جلسه سه ساعته و 7 جلسه شش ساعته است. البته این دوره فقط به صورت حضوری برگزار می شود. مبلغ دوره: چهار میلیون و هشتصد هزار تومان

 • مفاهیم مقدماتی الکترونیک
 • نحوه گذاشتن آیسی چسبی
 • کار عملی با ابزارهای هیتر، هوبه

5- آسان جی اس ام

اطلاعاتی از دوره های این شرکت تعمیرات موبایل پیدا نکردیم اما با توجه به حضور پررنگ این مجموعه در صنعت آموزش نام آسان جی اس ام را به لیست اضافه کردیم.

6- فنی پایتخت – فنان آموزان

کدام آموزشگاه تعمیرات موبایل بهتر است

با بررسی هایی که انجام دادیم این دو وبسایت ظاهرا متعلق به یک مجموعه با نام فنان آموزان در حال فعالیت هستند. علاوه بر تعمیرات گوشی، حرفه هایی نظیر تعمیر لوازم خانگی است و برد الکترونیکی توسط این آموزشگاه ارائه می شود اگر در سطح وب به دنبال دوره ای برای یادگیری تعمیرات بوده اید احتمالا با این وبسایت برخورد کرده اید.

اطلاعات دوره

طبق اطلاعات ذکر شده دو برند سامسونگ و آیفون در مدت 100 ساعت به صورت حضوری آموزش داده می شود. مدت زمان یادگیری 100 ساعت است که 45 ساعت آن آموزش و 55 ساعت دیگر به صورت کارورزی در کارگاه می باشد. برای شرکت در این دوره نیاز به پیش نیاز خاصی ندارید و با داشتن حداقل 12 سال سن می توانید در دوره شرکت کنید. طبق ادعای این آموزشگاه اگر پس از اتمام دوره مطالب را به خوبی یاد نگرفته باشید می توانید دوره را تمدید کنید.

مدرس دوره

اطلاعات موثقی از مربی این مجموعه به دستمان نرسید، اما با توجه به سن جوان ایشان احتمالا در همین مجموعه آموزش دیده اند و اکنون مشغول آموزش به هنرجویان جدید هستند.

محتوای دوره

سرفصل های دوره به دو بخش سخت افزار و نرم افزار تقسیم می شود. در یادگیری سخت افزار مباحثی مانند الکترونیک موبایل، آموزش لحیم کاری قطعات و سیم کشی مدارات موبایل تدریس می شود. در قسمت نرم افزار نیز سرفصل هایی مثل ترمیم بوت، نحوه ویروس کشی و فلش کردن آموزش داده می شود.

پشتیبانی

پیرو ادعای این آموزشگاه پشتیبانی پس از اتمام دوره به صورت مادام العمر و تلفنی انجام می شود!

قیمت دوره – نحوه پرداخت

برای تعیین هزینه آموزش ابتدا باید دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید. دوره پیشنهادی خودشان شامل سخت افزار و نرم افزار به قیمت 3.5 میلیون تومان می باشد. اگر نحوه آموزش را به صورت خصوصی انتخاب کنید یا درخوست آموزش های تخصصی تری داشه باشید این قیمت تا 25 میلیون تومان نیز افزایش پیدا می کند.

7- فنون برق

یکی دیگر از آموزشگاه های فعال می باشد که می توانید آموزش های سخت و نرم افزاری را در این مجموعه بگذرانید. مباحث پشتیبانی شده این مجموعه از نکات اولیه شروع می شود و تا آموزش های تخصصی تر مانند نحوه ریبال آی سی ادامه دارد.

مدرس دوره

متاسفانه اطلاعاتی از مدرس و رزومه آن در این سایت پیدا نکردیم.

چگونه بهترین آموزشگاه را تشخیص دهیم

برای اینکه بتوانید بهترین آموزشگاه ها را شناسایی کنید باید این چند سوال را از مدرس آنها بپرسید. در بیشتر موسسات تنها می توانید با مسئول پذیرش آن صحبت کنید که به دلیل عدم شناخت کافی به این رشته نمی تواند به طور صحیح به شما مشاوره دهد، سعی کنید هرگونه که شده از رزومه مربی مطلع شوید و با ایشان در تماس باشید.

یک جلسه به صورت آزمایشی شرکت کنید

شاید بهترین راه برای تشخیص بهترین دوره تعمیرات موبایل دیدن مدرس از نزدیک و مشاهده نحوه تدریس او باشد. مطمئنا اگر آموزشگاه از کیفیت دوره های خود مطمئن باشد این اجازه را به شما خواهد داد که یک جلسه به صورت تمرینی در دوره حضور پیدا کنید.

رضایت کارآموزان را بررسی کنید

ویژگی های هر آموزشگاه را که بررسی کنید می بینید حداقل یک ویدئوی رضایت کارآموزان خود را به اشتراک گذاشته اند؛ اگر اینگونه بود پس اینهمه دانش آموخته ناراضی و بدون تخصص از کجا آمده اند؟ برای اینکه دچار تصمیم گیری اشتباه نشوید حتما وضعیت کارآموزان را چندین ماه پس از گذارندن دوره بررسی کنید. اگر کیفیت دوره واقعا خوب باشد آن کارآموز باید حداقل به عنوان کارمند در یک مجموعه مشغول به کار باشد. نظرات هنرجویان را می توانید در بخش نظرات همین مقاله دنبال کنید.

آیا مدرک آموزشگاه ها اعتبار دارد؟

چندین موسسه آموزش زبان در کشور وجود دارد؟ تقریبا نیمی از آنها مدرکی به عنوان گذران دوره به شما اعطا می کنند اما به نظرتان کدام یک معتبر است؟ تقریبا هیچ کدام! زیرا مدرک قابل قبول برای هر ارگانی تنها آیلتس و تافل است. در تعمیرات موبایل هم شرایط همینگونه است؛‌چه بخواهید برای گرفتن مغازه اقدام کنید و چه از مدرک خود برای مهاجرت استفاده کنید باید با قبولی در امتحانات فنی حرفه ای مجوز لازم را دریافت کنید. ما در مقاله بهترین کتاب های تعمیرات موبایل منابع لازم برای قبولی در آزمون فنی حرفه ای را معرفی کرده ایم.

آیا به صورت مجازی می شود تعمیرات موبایل را یاد گرفت؟

پاسخ به این سوال بستگی به رشته انتخابی توسط شما دارد؛ همانطور که خودتان می دانید نیمی از مراحل کار در تعمیر سخت افزاری گوشی به مهارت شما در تعویض و جابجایی قطعات بستگی دارد، اما بخش باقی ماده که دارای اهمیت بالاتری نیز می باشد مربوط به توانایی عیب یابی شما است. هرچقدر هم که زبردست باشید در صورت عدم توانایی برای عیب یابی صحیح گوشی قادر به تعمیر آن نخواهید بود. بنابراین اولویت خود را برای تقویت درک خود از نحوه کارکرد گوشی و عیب یابی آن بگذارید. مسلما با چندین بار تکرار و خطا یا شرکت در یک دوره ساده فنی حرفه ای می توانید مهارت کار با ابزار خود را تقویت کنید.

اما این قضیه در مورد نرم افزار نیز کمی متفاوت است چرا که پیش نیاز لازم برای ترمیم نرم افزاری گوشی کار با کامپیوتر است و مهارت های دیگر مانند چگونگی کار با باکس ها نیز می تواند به صورت مجازی آموزش داده شود. اگر مطمئن نیستید چگونه و کدام رشته را باید انتخاب کنید این نوشته را بخوانید “تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنم

سخن آخر

ما تلاشمان را کردیم که با جمع آوری اطلاعات هر دوره مزایا و معایب آن را برای شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. حال نوبت شماست؛ اگر تجربه شرکت در آموزشگاه های بالا را دارید نظر خود را برای بقیه افرادی که تصمیم به یادگیری این شغل دارند به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:

نوشتهٔ بعدی
مهمترین آی سی های به کار رفته در موبایل
نوشته قبلی
کدام باکس و دانگل را بخرم؟

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • کامتک هم خوب نیست پول زیاد کیفیت کم…تبلیغات فراوان

  پاسخ
 • سلام من سال 99 اموزشگاه فنان آموزان رفتم اولش که خودشون رو با اسم تهران پایتخت معرفی کردن و بعدش خوابگاه که گرفتیم گفتن که نه اون یه شعبه دیگه مونه. ما با کلی امید رفتیم نشستیم سر کلاساشون اولش از استادش بگم که بیشتر بازاری بود تا استاد. قطعات گوشی میفروخت بعدش از اخلاق ناپسندش که با تن خشن صحبت میکردن و اجازه اشتباه کردن یا سوال کردن رو به کاراموزش نمیداد. تا اینجاش خوب بود تا اینکه بعد از چند روز فهمیدم آقایی که بالاسر من به عنوان مربی گذاشتن کلا خودش دو ماهه داشته کلاس میومده و اطلاعاتش در حد تئوری بود. اگه الان بزنین آموزش تعمیر موبایل اولین سایت میاد بالا ولی اشتباه من رو نکنین به این کلاس پول ندین
  تمام حرف هایی که راجب تجهیزات میزنند هم دروغی بیش نیست تهش یه هیتر و هویه بهت میدن بقیش هم خودت باید بری بخری

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست